افسانه هایی که بلای جان BIM شده اند!​

یکی از چالش های پذیرش BIM این است که توسط افسانه هایی احاطه شده که باعث می شود بسیاری از مهندسین از BIM اطلاعات دقیقی نداشته باشند.

هنوز هم BIM تنها به عنوان یک ابزار مدل سازی سه بعدی شناخته می شود و خیلی ها بر این باورند که BIM برای پروژه های بزرگ است، یک فرایند بسیار پیچیده     می باشد و زمان بیشتری را نسبت به روش های سنتی طلب می کند.

آیا BIM یک ابزار مدل سازی سه بعدی است؟

نه !

BIM یک فرایند و  روش شناسایی مبتنی بر مدل های دیجیتال سه بعدی است ( که نیاز به مهارت های مدلسازی سه بعدی نیز دارد! ) اما این تنها بخش کوچکی از یک فرایند بزرگ است. BIM در واقع درباره مدیریت پیشرفته پروژه های ساختمانی ساخته شده یا در حال استفاده به صورت دیجیتال است. 

آیا BIM تنها برای استفاده در پروژه های بزرگ است؟

باز هم نه !

BIM بر همه نوع و اندازه ساخت و ساز، از جمله ساختمان ها و پروژه های زیربنایی تاثیر می گذارد. مقیاس پروژه مهم نیست ! بلکه مزایای بهره مندی از BIM در پروژه است قابل توجه می باشد. فرایند BIM خطاهای طراحی را کاهش می دهد، ارتباطات را با مشتری بهبود می بخشد، مستندات و کنترل هزینه ها را آسان تر می کند و بهره وری تولید را نیز افزایش می دهد.

آیا BIM بیش از حد پیچیده است؟

 باید توجه کنید که BIM یک مفهوم نو و تازه است !

BIM نیاز به آموزش و تغییر نحوه انجام کارها دارد، اما اگر در BIM سرمایه گذاری کنید و امکانات دفتر خود را ارتقا دهید می توانید پروژه های خود را سریع تر، دقیق تر و آسان تر ارائه دهید. این تغییرات با آموختن مفهوم BIM آغاز می شود !

آیا BIM وقت گیر است؟

برای حرفه ای ها ؟ به هیچ وجه !

هر کار جدیدی در ابتدا سخت و دشوار به نظر می رسد و احتمالا کمی زمان می برد تا شیوه کار شما را تغییر دهد، اما در نهایت مزایای بی شمار BIM، ارزش واقعی زمان و تلاشی که برای آن هزینه کرده اید را نشان خواهد داد.

 
آرین بهمنش
آرین بهمنش

آرین بهمنش هستم. دانشجوی سال آخر مهندسی عمران دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و ساکن مازندرانم.در حال حاضر در زمینه‌ی رشته‌ی تخصصی‌ام به مطالعه و فعالیت در زمینه‌ی مدل‌سازی اطلاعات ساختمان و همچنین ترجمه کتاب مشغول هستم.

هدیه

Gift
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  1. بازتاب: مهندسی پیش از نرم افزار - بیم وان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بلاگ آخرین مطالب

Latest Posts Blog
28 مهر

بیم، نگرشی نو در صنعت ساختمان

انتظار می‌رود بازار مدلسازی اطلاعات ساختمان از سهم بازار 2640.12 میلیون دلار در سال 2013 به 8646.47 میلیون دلار تا سال 2022 رسیده و 16 درصد رشد کند. این بازار به سرعت در حال ارتقا در بسیاری از بخش‌ها و...

223 بازدید

BIM, صنعت ساختمان

علی قربانی

13 مهر

مهندسی پیش از نرم افزار

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید قبل از ورود نرم‌افزارها به دنیای مهندسی، یک فرایند طراحی چه مراحلی را طی می‌کرد؟ با بیم‌وان همراه باشید تا این بار با تصویر به گذشته‌ی صنعت و مهندسی سفر کنیم. پیش...

253 بازدید

Software, صنعت ساختمان

علی قربانی

31 شهریور

4 مرحله‌ی اساسی ساخت و ساز

فرایند ساخت و ساز معمولا به 4 مرحله‌ی اساسی تقسیم می شود: 1. برنامه ریزی، 2. پیش ساخت، 3. ساخت و 4. بهره‌برداری در برخی از طرح های مدیریت پروژه ، این فازها دارای 5 مرحله متناظر است: 1. شروع...

176 بازدید

BIM

علی قربانی

20 شهریور

۴ نرم افزار مهم در مهندسی معماری

در دنیای مدرن امروز، نرم افزارها مانند یک ابزار کمکی برای ذهن خلاق مهندسین هستند. اکنون حضور گسترده‌ی برندها و کمپانی‌های نرم افزاری برای توسعه و رقابت باعث شده است که تقریبا هیچ کس بدون استفاده از نرم‌افزارها به فعالیت...

249 بازدید

BIM, Software, صنعت ساختمان

علی قربانی

لینک کوتاه مطلب

عضویت در خبرنامه ویژه بیم وان

با عضویت در خبرنامه ویژه بیم وان از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!


question
0