00 روز‌
00 ساعت
00 دقیقه
00 ثانیه
اتمام تخفیف
پکیج آموزش اتوکد حرفه‌ای رو با قیمت استثنایی در فروش ویژه تهیه کنید
بزن بریم!

10 بازی با موضوع ساختمان و شهرسازی

پایه‌ریزی یک شهر و مدیریت آن همیشه به عنوان یک امر جذاب به شمار می‌رفته است. قطعا بنا نهادن و به دست گرفتن امور یک شهر در واقعیت کار بسیار مشکل و نیازمند افراد متخصص در زمینه‌های مختلف می‌باشد. اما شبیه‌سازی یک شهر در رایانه و برنامه‌ریزی آن با استفاده صفحه کلید رایانه می‌تواند تا حدودی تصویری از چگونگی پیشرفت یک شهر را در ذهن تداعی کند. در این مطلب نگاهی انداخته‌ایم به 10 بازی شیبه‌سازی شهری که در سالیان اخیر برای رایانه و دسترسی عموم طراحی شده‌اند.

Cities XXL​

این امکان را به شما می دهد تا به طراحی و ساخت یک کلان‌شهر بزرگ بپردازید و نقشه بسیاری از مناطق مختلف و مورد علاقه خود را با منابعی که در دسترش شما قرار می گیرد طراحی کنید. امکان استخراج نفت و منابع مختلف کشاورزی نیز می تواند در دستور کار شما قرار بگیرد. در بازی شهروندان شما در حالت های مختلفی ممکن است قرار بگیرند. مناطقی با تراکم جمعیتی بیشتر و کمتر که می تواند به نحوی حومه بندی شده و آن ها را به نیروگاه‌های بزرگ اقتصادی وصل کرد. شما می توانید در این بازی پل، تونل و جاده بسازید و حمل و نقل و ترافیک را نیز به شهر خود اضافه کنید. امکان استفاده از کوچک‌ترین جزئیات شهری و ارائه پاسخ های منحصر به فرد به نیازهای شهروندان نیز امکان‌پذیر خواهد بود. امکانات و خدمات بر خط نیز قابل ارائه بوده و در ایجاد مراکز جدید به شما کمک شایانی می‌کند.

Cities In Motion

در این بازی وظیفه‌ی توسعه سیستم‌ حمل‌ونقل عمومی چهار شهر بزرگ اروپایی را از سال 1920 تا 2020 بر عهده ‌دارید و باید قلب شهر را به تپش بیندازید. شهرهای برلین، هلسینکی، وین و آمستردام در انتظار شما هستند و البته با گذشت هر دهه در بازی، فناوری موجود نیز پیشرفت می‌کند و می‌توانید از امکانات جدیدتری مانند اتوبوس‌های بزرگ‌تر، قطارهای بهتر و حتی هلیکوپترهای مسافری استفاده کنید. چالش‌هایی این میان با شما خواهند بود و البته نقشه شهر نیز به ‌اندازه کافی بزرگ و زیباست. مسیرهای حمل‌ونقل در رنگ‌های متفاوتی نشان داده می‌شوند و نمودارهای گوناگونی نیز برای کسب اطلاعات کامل در اختیار بازیکن قرار دارد. تنها کار شما انتخاب و اجرای مسیرهای مورد نیاز است. سپس نقطه اول و آخر را برای راننده مشخص کنید و اگر همه‌ چیز را درست انجام داده باشید سود به‌ حساب شما واریز خواهد شد و می‌توانید وسایل جدیدی خریداری کنید.

Construction Simulator

در این بازی شما فرصتی در اختیار خواهید داشت تا به عنوان راننده وسایل نقلیه سنگین نقش‌آفرینی کرده و در ساخت و سازهای شهری مشارکت کنید. به طور کلی در این بازی تعداد 40 وسیله نقلیه سنگین و ابزار آلات ساخت و ساز در اختیار شماست که از جمله آن‌ها می‌توان به بولدوزر، جرثقیل، کامیون و تجهیزات آسفالت جاده‌ها اشاره کرد. در فرآیند ساخت و سازهای شهری، تجهیزات مختلفی دخیل هستند و عدم حضور هر یک از آن‌ها ممکن است موجب توقف در ادامه عملیات شود. شما به عنوان یک کمپانی بزرگ و شناخته شده در زمینه ساخت و ساز شهری، وظیفه دارید که پروژه‌های مخلتف را به اجرا درآورده و کنترل هر یک از آن‌ها را بر عهده بگیرید. ماموریت‌های شما در این بازی شامل بازسازی چاله‌های موجود در جاده‌ها، ساخت پل‌های مربوط به حمل و نقل ریلی، کارهای باغبانی کوچک، ساخت سالن‌های صنعتی و … است که اجرای موفقیت‌آمیز هریک از آن‌ها نیازمند مهارت مخصوص به خود می‌باشد.

مصالح نوین
خواندن

Tropico

در دوران آشفتگی سیاسی و نا آرامی اجتماعی، مردم به دنبال رهبران رویایی هستند تا آن‌ها را برای رسیدن به سرنوشت کشورشان با آینده‌نگری و خلاقیت هدایت کنند. شما می‌توانید به عنوان دیکتاتوری ترسناک یا سیاستمداری صلح دوست در جزیره ی Tropico خودتان را نشان دهید و جمهوری خود را همان‌گونه که دوست دارید در طول چهار دوره‌ی تاریخی متفاوت شکل دهید. برای اولین بار در مجمع الجزایر بزرگ بازی کنید، چندین جزیره را مدیریت کنید و در چالش های متفاوت شرکت کنید. مامورین خود را برای غارت در جزایر غریبه بفرستید تا عجایب دنیا و مجسمه های تاریخی را بدزدند و به کلکسیون شما اضافه کنند. پل بسازید، تونل حفر کنید و به مردم در تاکسی‌ها، اتوبوس‌ها  و سواره‌های کابلی هوایی خدمات حمل و نقل ارائه دهید. جایگاه خود را خصوصی سازی کنید و از میان محتوای اضافه انتخاب کنید. Tropico از یک سیستم تحقیقاتی اصلاحی استفاده می کند که بر روی جنبه های سیاسی تمرکز دارد. 

Caesar

در بازی سزار، شما در نقش فرمانده امپراطوری تازه شکل گرفته‌ی روم قرار می گیرید. هدف شما در این بازی بسیار ساده است. اهداف و توسعه طلبی های سیاسی را به شکلی صحیح دنبال کنید تا به سزار بعدی تبدیل شوید. برنامه ریزی های شهرستان ، مدیریت امور مختلف در شهر ، مدیریت امور مالی ، دفاع ، کنترل بر روی جنگ ها در جبهه های مختلف و … از جمله اهداف شما در این بازی هستند. بازی سزار 4 ، عنوانی بسیار هیجان انگیز برای دوست داران طرفداران بازی های استراتژیک است. اگر شما هم از بازی های استراتژیک و تاریخی لذت می برید ، سزار 4 گزینه ای مناسب برای شماست ! ساختار روم را مطابق با سلیقه خودتان انجام دهید ، امور اقتصادی را کنترل کنید و ضمن تعامل با تعداد 75 شخصیت کاملا منحصر به فرد در محیط بازی ، زندگی در روم باستان را به خوبی لمس نمایید.

آشنایی با بتن سبز
خواندن

Anno

در این بازی , بازیکنان باید شهرهای مختلفی روی زمین بسازند . هنگامی که ساختمان ها ساخته می شوند جمعیت افزایش پیدا می کند و وظیفه ی شما برآوردن نیازهای آنها در جامعه می‌باشد. در کنار ساختن ساختمان ها شما نیاز به تولید محصولات مختلف نیز دارید تا بتوانید با فروش آنها زیرساخت های خود را مهیا سازید. پارت های مختلفی به منظور بهبود عملکرد ساختمان می تواند به آن اضافه شود . هنگامی که شما بتوانید به درخواست و نیازهای مردم در بازی Anno عمل کنید آنها نیز بازدهی خود را افزایش داده و محصولات بیشتری تولید می کنند . همچنین شما می توانید تحقیقات متنوع و گوناگونی نیز انجام دهید از تحقیقات پژوهشی تا تحقیقات پرتاب موشک به ماه . هنگامی که تحقیقات شما در ماه با موفقیت به پایان می رسد می توانید ادامه ی روند شهرسازی خود را بر روی آن سیاره انجام دهید. منابع موجود در ماه شامل Helium-3 می باشد که می توان آن را برای گسترش شهرسازی در زمین به آنجا هم فرستاد. 

Project Highrise

وظیفه شما به عنوان یک معمار و توسعه دهنده ساخت آسمان خراش شهر های مشهور جهان است. سازه هایی که از آنها به عنوان شاهکارهای هنری و مهندسی یاد می شوند. اما مردمانی که در شهر روزگار می گذرانند تبدیل به یک ماشین پیچیده شده اند و شما باید مدیریتشان را برعهده بگیرید. بازی این امکان را به شما می دهد تا با تاسیس دفتری در آدرسی مشخص، سرمایه های خارجی جذب کرده و کسب و کار خود را گسترش دهید. اگر بتوانید در همان ابتدا شایستگی های خود را اثبات نمایید مطمئن باشید پروژه های بزرگی به شما محول خواهد شد؛ پروژه هایی مانند ساخت آپارتمان های لوکس و وسایل شهربازی. شبیه سازی عمیق و پیچیده ای از یک آسمان خراش مدرن، انواع مستاجران با ویژگی های منحصر به فرد، سطوح دشواری مختلف، آزمون مهارت با سناریوهای چالش برانگیز و امکان استخدام مشاوران تخصصی تنها بخشی از ویژگی های بازی است .

Cities Skylines

تمامی اتفاقات مدرن بازی در شهری کلاسیک اتفاق خواهد افتاد. از عناصر جدیدی برای تحقق هیجان بیشتر، ایجاد سختی و نزدیک شدن به محیط واقعی استفاده شده و همین عوامل باعث می شود تا تجربه شما در مدیریت شهر افزایش یابد و نحوه نگرش شما نسبت به ساختن ساختمان ها تغییر نماید. ساخت ساختمان های خود را آغاز کنید تا با ساخت بلندترین آسمان خراش نام خود را بر سر زبان ها بیندازید. البته قبل از این کار باید اولویت‌هایی مانند ساخت مراکز آموزش و پرورش، سازمان برق و آب، ادارت پلیس، آتش نشانی و سازمان بهداشت و درمان در نظر داشته باشید. با افزایش جمعیت با مشکلات ترافیکی روبرو خواهید شد پس هر چه زودتر به فکر سیستم های حمل و نقل شهری باشید. سیاست هایی که در امور مختلف برای شهر خود در نظر می گیرید به مرور زمان بر شهر تاثیرگذار خواهد بود. پس از آنکه شهر خود را به وجود آوردید بازی این اجازه را به شما می دهد تا شهر خود را با سایر دوستانتان به اشتراک بگذارید .

سطوح بیم
خواندن

Planet Coaster

بازی Planet Coaster یک شبیه ساز مدیریت پارک می‌باشد که از تکنیک های امروزی بازی سازی برای هرچه بهتر شدن این عنوان شبیه ساز استفاده کرده است. این بازی در سبک مدیریتی و استراتژی بوده و شما قرار است پارکی که در ذهن خود تداعی میکنید را بسازید. در این بازی برای ساخت و ساز هیچ محدودیتی وجود ندارد! در دانلود بازی Planet Coaster شما به عنوان یک سرمایه گذار پا به این عرصه گذاشته و قرار است رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید. از خلاقیت خود استفاده کرده و هیجان انگیزترین پارک دنیارا طراحی کنید و سپس محیط شهربازی خود را در میان عموم به اشتراک بگذارید. چیزی که در این بازی مهم است مدیریت و نظرات است، شما باید به خواسته‌ی مردمان توجه کنید و از امن‌ترین و مدرن‌ترین وسایل سرگرمی استفاده کنید. در قسمت دیگر این بازی زیباسازی و سفارشی سازی فضای پارک است که به میزان خوش سلیقگی شما بستگی دارد.

House Flipper

خانه های ویران شده را بخرید، تعمیر کنید و بعد از نوسازی آنها را بفروشيد. در این بازی مجموعه ای از ابزارها مانند پتک، دریل و میخ در اختیار شما قرار گرفته که می توانید از انها برای انجام کارهای مختلف استفاده کنید. دکوراسیون و طراحی داخلی را به سبکی که دوست دارید و با استفاده از صدها آیتم منحصر به فرد ایجاد کنید. اگر مایلید یک آپارتمان خالی را خریداری کنید و آن را بر اساس طراحی داخلی و سبک مورد علاقه خود مجهز کنید. اگر به امور مهندسی علاقه‌مندید می‌توانید بر روی تعمیر و نصب وسایل تمرکز کنید. آیا شما یک متخصص در رویکرد “حرکت کوچک و تغییر بزرگ” هستید؟ می توانید یک خانه مناسب و معقول را خریداری کنید و با استفاده از دکوراسیون و طراحی های زیبا و رفع معایب، آن را بازسازی و زیبا کنید. هدف نهایی این بازی سودآوری است. اگر آدمی ریسک پذیر هستید حتما این بازی را تجربه کنید.

علی قربانی
علی قربانی

علی قربانی هستم. مهندس، صداپیشه، محقق، نویسنده.

یعنی فعلا دانشجوی مهندسی عمران و در حال حاضر در مجموعه بیم‌وان مشغول فعالیت‌ام. در کنار درس حرفه‌ی گویندگی رو دنبال می‌کنم و در زمینه‌‌های مختلفی در حال پژوهش هستم.

هدیه

Gift
  • پکیج آموزشیپکیج آموزشی
  • محصول ایرانیمحصول ایرانی
  • دوره با کیفیت ویژهدوره با کیفیت ویژه
  • دوره با پشتیبانی ویژهدوره با پشتیبانی ویژه
  • 09:26:00

   طول دوره
  • 0

   تعداد دیدگاه
  • 279

   تعداد دانشجو

  رایگان
  avatar
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  بلاگ آخرین مطالب

  Latest Posts Blog
  فهرست جامع نرم افزارهای بیم
  6 فروردین

  فهرست جامع نرم افزارهای بیم

  انتخاب نرم افزار مناسب برای فعالیت تحت بیم می تواند یک چالش باشد. در این مطلب فهرستی جامع از نرم افزارهای بیم با توضیحات، تصاویر و پیوندهای مربوطه تهیه شده است. این فهرست در 9 دسته گروه بندی شده است....

  852

  BIM, Software, معرفی

  علی قربانی

  10 بازی با موضوع ساختمان و شهرسازی
  12 اسفند

  10 بازی با موضوع ساختمان و شهرسازی

  پایه‌ریزی یک شهر و مدیریت آن همیشه به عنوان یک امر جذاب به شمار می‌رفته است. قطعا بنا نهادن و به دست گرفتن امور یک شهر در واقعیت کار بسیار مشکل و نیازمند افراد متخصص در زمینه‌های مختلف می‌باشد. اما...

  847

  Software, معرفی

  علی قربانی

  موتور رندرینگ Enscape
  2 اسفند

  موتور رندرینگ Enscape

  رندرینگ (Rendering) یا خروجی گرفتن، یک مرحله‌ی مهم از فرایند طراحی در پروژه است. ارائه‌ی مدل نهایی با استفاده از یک جلوه‌ی گرافیکی مناسب می‌تواند جزئیات پروژه را واضح‌تر و راحت‌تر به مخاطب منتقل کند. انسکیپ (Enscape) یک افزونه‌ی رندرگیری...

  1300

  Software, معرفی

  علی قربانی

  آشنایی با توسعه‌ پایدار
  23 بهمن

  آشنایی با توسعه‌ پایدار

  یکی از بزرگترین دغدغه‌های جامعه‌ی جهانی، چالش‌های احتمالی برای زندگی نسل‌های بعدی است؛ چالش‌هایی مانند تغذیه، منابع انرژی، آب و هوا و اقتصاد. برای رویارویی با این چالش‌ها، در سال ۱۹۸۷ میلادی مسائلی مانند کنترل پیامدهای منفی زیست محیطی، توسعه...

  لینک کوتاه مطلب
  question
  0