00 روز‌
00 ساعت
00 دقیقه
00 ثانیه
اتمام تخفیف
پکیج آموزش اتوکد حرفه‌ای رو با قیمت استثنایی در فروش ویژه تهیه کنید
بزن بریم!

هواپیماهای بدون سرنشین چگونه فرآیند بیم را بهبود می بخشند؟

با رشد سریع تکنولوژی، هواپیماهای بدون سرنشین شروع به تأثیر فزاینده ای بر روی راه کسب و کار می کنند. به طور خاص، آنها اجازه می دهد شرکت های ساختمانی فرصت کاهش هزینه ها، سرعت بخشیدن به فرایندهای خود و بهبود ایمنی سایت را داشته باشند. این جایی است که استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای BIM وارد می شود.

بیم چیست؟

“BIM” مدل سازی اطلاعات ساختمان نامیده می شود. به فرآیند جمع آوری و مدلسازی اطلاعات از یک پروژه ساخت و ساز در طول عمر آن اشاره دارد. شامل زمانی است که برنامه ها برای اولین بار از بین می روند. اساسا، BIM یک پایگاه مرکزی از تمام اطلاعات جمع آوری شده در مورد یک پروژه خاص است. اگر به درستی انجام شود، کسانی که بر روی یک پروژه ساختمانی کار می کنند قادر به ساخت مدل های سه بعدی ساختمان می باشند. سپس می توان از آنها در طی زمان مورد بررسی و نظارت قرار دهند. این داده ها در کاهش هزینه های ساخت اولیه و اطمینان از نگهداری و ایمنی مناسب در طول زمان بسیار ارزشمند است. 

چگونه می توان هواپیماهای بدون سرنشین را برای بهبود فرآیند BIM استفاده کرد؟

تعدادی از زمینه های کلیدی وجود دارد که در آن هواپیماهای بدون سرنشین میتوانند فرایند BIM را آسانتر کنند:

انجام بازرسی های ساختمانی بدون نیاز به کار انسانی:

یکی از خطرناک ترین بخش های ساخت و ساز و تخریب، انجام بازرسی های ساختاری است. خوب، هواپیماهای بدون سرنشین را می توان در محل کار انسان استفاده کرد، در نتیجه از بین بردن هر گونه خطرات در مجموع.

4 اصطلاح رایج در صنعت ساختمان
خواندن

توانایی انجام بازرسی سایت قبل از شروع ساخت و ساز:

این امر به معماران و برنامه ریزان اجازه می دهد تا نقشه های دقیق تر را شناسایی و چالش های احتمالی ساخت و ساز را که ممکن است بعدا بوجود می آیند شناسایی کنند.

با استفاده از اسکن ابر نقطه پیشرفته:

در مقایسه با روش های اسکن نقطه ای سنتی، هواپیماهای بدون سرنشین رویکرد بسیار موثرتری دارند. آنها دسترسی به دیدگاه هوایی دارند که به آنها اجازه می دهد تا توپوگرافی سایت را بهتر تجزیه و تحلیل کنند و ترمیمی دقیق تر3D  را ایجاد کنند.

گرفتن عکس های هوایی در طول ساخت:

با استفاده از عکس های هوایی در طول ساخت و ساز، شرکت ها می توانند سرمایه گذاران را در پیشرفت خود به روز رسانی و استفاده از عکس های مشابه برای افزایش تلاش های بازاریابی.

نگاهی نزدیک به فعالیت سایت به منظور اطمینان از ایمنی و پیشرفت:

این تصاویر همچنین به همه مدیریت یک دید سریع و آسان از چگونگی سایت به نظر می رسد. این اجازه می دهد تا سطح بالاتری از ایمنی و توانایی کشف خطرات عمده قبل از اینکه آنها بوجود می آیند.

بررسی تکمیل پروژه:

هنگامی که کار سخت انجام می شود، هواپیماهای بدون سرنشین هنوز با استفاده از تعدادی چک و ارزیابی هنوز نیاز به تکمیل دارند. این که آیا این عکاسی هوایی یا استفاده از تصویربرداری حرارتی است تا اطمینان حاصل شود که همه چیز از نظر ساختاری صدا است. تصاویر حرارتی می تواند برای تعیین کارایی انرژی ساختمان با شناسایی مناطق گرم و سرد مورد استفاده قرار گیرد.

استراتژی bim در کشورهای مختلف
خواندن
محمود کریمائی
محمود کریمائی

کریمایی هستم.مهندس عمران فارغ التحصیل از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
درحال حاضر مدرس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
علاقمند به پژوهش و برنامه نویسی

هدیه

Gift
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  بلاگ آخرین مطالب

  Latest Posts Blog
  6 فروردین

  فهرست جامع نرم افزارهای بیم

  انتخاب نرم افزار مناسب برای فعالیت تحت بیم می تواند یک چالش باشد. در این مطلب فهرستی جامع از نرم افزارهای بیم با توضیحات، تصاویر و پیوندهای مربوطه تهیه شده است. این فهرست در 9 دسته گروه بندی شده است....

  763 مشاهده

  BIM, Software, معرفی

  علی قربانی

  12 اسفند

  10 بازی با موضوع ساختمان و شهرسازی

  پایه‌ریزی یک شهر و مدیریت آن همیشه به عنوان یک امر جذاب به شمار می‌رفته است. قطعا بنا نهادن و به دست گرفتن امور یک شهر در واقعیت کار بسیار مشکل و نیازمند افراد متخصص در زمینه‌های مختلف می‌باشد. اما...

  768 مشاهده

  Software, معرفی

  علی قربانی

  2 اسفند

  موتور رندرینگ Enscape

  رندرینگ (Rendering) یا خروجی گرفتن، یک مرحله‌ی مهم از فرایند طراحی در پروژه است. ارائه‌ی مدل نهایی با استفاده از یک جلوه‌ی گرافیکی مناسب می‌تواند جزئیات پروژه را واضح‌تر و راحت‌تر به مخاطب منتقل کند. انسکیپ (Enscape) یک افزونه‌ی رندرگیری...

  1168 مشاهده

  Software, معرفی

  علی قربانی

  23 بهمن

  آشنایی با توسعه‌ پایدار

  یکی از بزرگترین دغدغه‌های جامعه‌ی جهانی، چالش‌های احتمالی برای زندگی نسل‌های بعدی است؛ چالش‌هایی مانند تغذیه، منابع انرژی، آب و هوا و اقتصاد. برای رویارویی با این چالش‌ها، در سال ۱۹۸۷ میلادی مسائلی مانند کنترل پیامدهای منفی زیست محیطی، توسعه...

  716 مشاهده

  توسعه پایدار, صنعت ساختمان, معرفی

  علی قربانی

  لینک کوتاه مطلب
  question
  0